ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN BİN 822 SAYFALIK DEV KÜLTÜR SETİ

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN BİN 822 SAYFALIK DEV KÜLTÜR SETİ

ALTILI DEV KÜLTÜR SETİNİN DAĞITIMI BAŞLADI

Aliağalı tarihseverlerin heyecanla beklediği toplam bin 822 sayfadan oluşan altılı dev kültür setinin dağıtımı başladı.

Aliağa Belediyesi, son dört yılda “Aliağa Kent Kitaplığı” adı altında yayınlanan dokuz yayının son altısını set halinde okuyucular ile buluşturdu. İlk günden itibaren yoğun ilgi gören altılı dev kültür setinin dağıtımı şubat ayı sonuna kadar devam edecek.

Okurlar kitapları Aliağa Belediyesi merkez hizmet binasında faaliyet gösteren Hilal Masa’dan ve Yeni Mahalle, Helvacı, Yeni Şakran Hizmet Birimleri ile Nadir Nadi Kütüphanesi’nden ücretsiz olarak temin edebilecek. Kitaplara dijital platformdan ulaşmak isteyen okuyucular kitapların tam metinlerini Aliağa Belediyesi resmi internet sayfası yayınlarımız bölümünden okuyabilir ya da pdf olarak indirebilir.

ALTILI KÜLTÜR SETİNDE NELER VAR
Daha önce 120 sayfalık “Aliağa’nın Antik Kentleri”, 432 sayfalık ‘Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar’, 320 sayfalık “Myrina ve Gryneion Arkeolojik Yüzey Araştırmaları, Belgeler ve Yeni Araştırmalar, 1.Cilt” ve 600 sayfalık “İlk Çağ’dan 21. Yüzyıla Aliağa Tarihi”ni dört set halinde tarihseverlerle buluşturan Aliağa Belediyesi, altı kitaplık kültür setini daha okurlarına ücretsiz olarak dağıtıyor.

Altı kitaplık kültür setinin içerisinde 400 sayfalık ‘Arkeoloji, Tarih, Coğrafya, Turizm ve Kültürüyle Geçmişten Günümüze 1.Aliağa Sempozyumu’, 446 sayfalık “Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları, Son Araştırmalar ve Disiplinler Arası Çalışmalar, 2.Cilt”, 432 sayfalık ‘Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar’ Düzeltilmiş 3.Baskı, 215 sayfalık “Tapu Tahrir Defterlerine Göre 16. Yüzyılda Güzelhisar”, 247 sayfalık “Seyyahların İzinde Aliağa ve Çevresi 17-20. Yüzyıl” ile Aliağa Kent Kitaplığı’nın çocuk serisine ait ilk çocuk kitabı “Aliağa ve Çevresinde Oynanan Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları” kitabı yer alıyor.

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KÜLTÜR REKORU
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir kamu kurumu altı kitabı set halinde vatandaşlarına ücretsiz olarak dağıtıyor. Daha önce okuyucularına dört kitap birden hediye eden Aliağa Belediyesi, bu kez dağıtacağı altılı dev kültür seti ile kendi kültür rekorunu kıracak. Dört buçuk yıl önce “Aliağa Kent Kitaplığı” projesini hayata geçiren ve proje kapsamında birbirinden değerli kültür yayınlarını kitapseverler ile buluşturan Aliağa Belediyesi, bugüne kadar yaklaşık 80 bin kitabı ücretsiz olarak okurlara dağıttı. Kültür yayınları çalışmalarını aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi’nin hedefi 100 bin okuyucuya ulaşmak.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol