ALİAĞA BELEDİYE ZABITASI 1 YILDA BİN 192 BAŞVURUYU ÇÖZÜME KAVUŞTURDU

ALİAĞA BELEDİYE ZABITASI 1 YILDA BİN 192 BAŞVURUYU ÇÖZÜME KAVUŞTURDU

Aliağa Belediye Zabıtası bir yıl içerisinde bin 192 başvuruyu sonuçlandırarak vatandaşın şikâyetlerini çözüme kavuşturdu.

Kentin huzur ve esenliği için çalışan Aliağa Belediye Zabıtası ALO 153 Hilal Masa çağrı merkezine gelen talep ve şikâyetleri 7/24 esasına göre değerlendiriyor. Zabıta birimine gelen şikâyet ve taleplerin büyük bir çoğunluğu telefon ile olurken bir kısmı internet ve şahsi başvurulardan oluştu.

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYOR
Faaliyetlerini çözüm odaklı sürdüren zabıta ekipleri kent genelinde ruhsatlandırma, dilenci şikâyeti, kaldırım işgali, yol işgali, yer izni gibi konulara anında müdahale ederek vatandaşların şikâyetlerinin çözümü noktasında yüzde yüz başarı elde etti. Zabıta ekipleri ayrıca yıl içerisinde periyodik olarak gerçekleştirdiği fırın ve tekel bayi denetimlerini de özel günlerde sıklaştırdı.

ANINDA MÜDAHALE
Zabıta ekipleri vatandaşın refah ve huzuru için 1 müdür, 1 zabıta amiri, 3 zabıta komiseri ve 28 zabıta memuru olmak üzere toplam 33 personelle Yeni Şakran Mahallesi’nden Helvacı’ya kadar çok geniş bir alanda görev yapıyor. Dört devriye aracı, dört motosiklet ve iki otomobille görev yapan zabıta müdürlüğü özellikle motorize ekipler sayesinde seyyar satıcılara, dilencilere, vatandaşı rahatsız edici davranışlarda bulunan şahıslara, işgal ve çevreyi kirletme kabahatlerinde bulunanlara anında müdahale ediyor.

ALİAĞA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRÜ KÜRŞAT BAHADIR TURAN: “HİÇBİR OLUMSUZLUĞA İZİN VERMEDİK”
Halkın huzurunun her şeyden önemli olduğunu belirten Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Kürşat Bahadır Turan, “Vatandaşlarımızın her daim huzur ve güvenliği için 24 saat görevimizin başındayız. Rutin denetimlerimizin dışında vatandaşlarımızdan gelen şikâyetleri de hızlı bir şekilde çözüme kavuşturduk. Görev, yetki ve sorumluluk alanımız dışında kalan şikâyetleri ise ilgili birimlere yönlendirdik. Bu doğrultuda kentimizin görünümüne yakışmayan hiçbir olumsuzluğa izin vermedik” dedi.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol