ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’DAN ÖĞRENCİLERE SÖMESTR VE KARNE HEDİYESİ

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR’DAN ÖĞRENCİLERE SÖMESTR VE KARNE HEDİYESİ

ALİAĞALI ÇOCUKLARA DOPDOLU YARIYIL TATİLİ

ALİAĞA’DA TATİL KEYFİ BAŞLIYOR

Yılın her mevsimi düzenlediği organizasyonlar ile çocukları kültür ve sanatla buluşturan Aliağa Belediyesi, yarıyıl tatili için de dopdolu bir program hazırladı. Başkan Serkan Acar’ın öğrencilere sömestr ve karne hediyesi olarak hazırlanan program 19 Ocak’ta başlayacak 4 Şubata kadar doludizgin devam edecek.

Okulların yarıyıl tatiline girmesi ile birlikte çocuklara verimli ve bir o kadar da eğlenceli bir tatil imkânı sunmak isteyen Aliağa Belediyesi, kültür sanat programıyla çocukları hem eğlendirecek hem de eğitimlerine katkı sağlayacak.

HAFTANIN DÖRT GÜNÜ DOLU DOLU EĞLENCE
Aliağa’nın 72 dönümlük dev sosyal donatı alanı Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon alanına çocuklar için kurulan 800 metrekare kapalı alana sahip geçici gösteri merkezinde gerçekleştirilecek olan birbirinden eğlenceli; doğaçlama tiyatro atölyeleri, kukla yapım atölyeleri, çocuk tiyatroları, animasyon filmler, çizgi sinemalar, sihirbaz gösterileri, çanta yapım atölyeleri, animasyon şovlar, marmelat kukla gösterileri binlerce çocuğa keyifli ve verimli bir tatil keyfi sunacak. Çocuklar için organize edilecek olan etkinlikler 19 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında her çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirilecek. Ayrıca yetişkinler için de her akşam sinema filmleri perdeye yansıtılacak.

UNUTULMAZ TATİL PROGRAMI
Çocuklar için unutulmaz bir tatil programı hazırlayan Aliağa Belediyesi, etkinlikler süresince çocuklara patlamış mısır, pamuk helva, süt ve kek ikramlarında da bulunacak. “Aliağa Kent Kitaplığı” çocuk serisinin ilk kitabı olan “Aliağa ve Çevresinde Oynanan Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları” da çocuklara ücretsiz olarak dağıtılacak.

İLK HAFTA ETKİNLİK PROGRAMI
Etkinlikler 19 Ocak 2019 Cumartesi günü start alacak. 4 Şubata kadar devam edecek olan etkinliklerin ilk gününde 13.00-14.00 / 14.00-15.00 saatleri arasında Kaşık Kukla Yapım Atölyesi, 15.30’da ‘Ormanın Kahramanları’ isimli Çocuk Tiyatrosu, saat 20.00’de yetişkinler için “Düğüm Salonu” adlı sinema filmi perdeye yansıtılacak. 21 Ocak Pazar günü 13.00-14.00 / 14.00-15.00 saatleri arasında Kaşık Kukla Yapım Atölyesi, 15.30’da ‘Deniz’in Oyunculuk Seçmeleri’ isimli Çocuk Tiyatrosu, saat 20.00’de şarkıcı Serkan Yıldız, konseriyle katılımcılara müzik ziyafeti yaşatacak. 23 Ocak Çarşamba günü ise 15.30’da ‘Gerçek Hazine’ isimli Kukla Tiyatrosu, 19.30’da “Çılgın Hırsız 3” adlı animasyon sinema gösterimi çocuklara eğlenceli saatler yaşatacak.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol