ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR, ŞOFÖR ESNAFIYLA BULUŞTU

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR, ŞOFÖR ESNAFIYLA BULUŞTU

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “TEK BAŞINA BİR SANAYİ ŞEHRİ OLMAK ŞEHRİ YAŞANILMAYACAK BİR HALE GETİREBİLİR”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, kent içerisinde hizmet veren minibüs şoförleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Aliağa Belediyesi tarafından yapılarak şoför esnafının hizmetine sunulan S.S.39 No’lu Şehir İçi Minibüs Kooperatif Durağında düzenlenen kahvaltı programına Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, Aliağa Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İbrahim Borazan ile minibüs şoförleri katıldı.

Başkan Serkan Acar, sohbet havasında gerçekleşen programda minibüs şoförlerinin sorun ve taleplerini dinledi. Gerçekleşen ve planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

Aliağa’nın daha iyi yerlere gelmesi için büyük uğraş verdiklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Hepimizin temel gayesi Aliağa’ya hizmet etmek. Bu noktada şoför esnafımıza da önemli görevler düşüyor dedi.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “TEK BAŞINA BİR SANAYİ ŞEHRİ OLMAK ŞEHRİ YAŞANILMAYACAK BİR HALE GETİREBİLİR”
Aliağa’nın göç alarak hızla büyüdüğünün altını çizen Başkan Serkan Acar, “Aliağamız Türkiye’nin en önemli sanayi ve liman şehirlerinden bir tanesi. Son dört buçuk yıldır yaptığımız çalışmalarla sanayi kenti olma özelliğinin üzerine sosyal yaşamı, eğitimi, kültürü, sanatı ve sporu da ekleyebilmek için büyük çaba içerisindeyiz. Dünya şehri ya da marka bir şehir olmak sadece sanayi ve liman şehir olmaktan geçmiyor. Hiçbir dünya şehri sanayi şehri olarak anılmaz. İlçemize yatırımlar hızla devam ederken Avrupa’nın da en değerli sanayi şehirlerinden olma yolunda ilerliyoruz. Tek başına bir sanayi şehri olmak şehri yaşanılmayacak bir hale getirebilir. Bunun yanına başka unsurları da eklememiz gerekiyor. Belediye olarak bu konuda ciddi bir gayret sarf ediyoruz” dedi

“ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ALİAĞA’NIN SANAYİ ŞEHRİ İMAJINI KIRDIK”
Aliağa’ya yatırımcı çekebilmek için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Serkan Acar, “Yatırımcının Aliağa’ya gelebilmesi için ilk olarak Aliağa halkının dışarıya gitmemesi gerekiyor. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı, Ağapark, Sanat Sokağı gibi projelerle insanımızı bir nebze de olsa Aliağa’da tutabildik. Ayrıca, belediye olarak düzenlediğimiz kültür, sanat ve spor gibi çeşitli etkinliklerle Aliağa’nın sadece bir sanayi şehri olduğu imajını da kırdık” dedi.

“ÜNİVERSİTE ALİAĞA’YA FAKLI BİR İVME KAZANDIRACAK”
Aliağa’ya kazandırılacak olan uluslararası standartlardaki üniversite kampüsü hakkında da bilgiler veren Başkan Serkan Acar, “Aliağa’nın eğitim şehri olması yönünde Ege Üniversitesi kampüsünün Çaltılıdere bölgesine yapılması adına ciddi çalışmalar yaptık. Üniversite projesi tamamlandığında toplamda 40 binin üzerinde öğrenci Aliağa’ya gelecek. Üniversite Aliağa’ya faklı bir ivme kazandıracak. Yatırımcı sayısını ikiye katlayacak. Üniversite dışında Aliağa’ya ilkokul sonrası sekiz yıllık Türkiye’nin en yetenekli çocuklarının sınavla gireceği bir güzel sanatlar okulu da yapılacak. Okulun ilk pilot uygulaması Aliağa’da olacak. Türkiye’nin belki de en önemli sanatçıları Aliağa’da yetişecek” dedi.

“ALİAĞA TARİH VE TURİZM ŞEHRİ OLMAYA DA ADAY OLACAKTIR”
Aliağa’nın çok büyük bir tarihe sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Serkan Acar, “Aliağa beş büyük antik kente ev sahipliği yapan bir ilçe. Ege Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile yaptığımız işbirliğiyle Aliağa’nın 8 bin 500 yıllık tarihini gün yüzüne çıkartıyoruz. Kültür yayınlarıyla da Aliağa’nın uygarlık birikimini geleceğe taşıyoruz. Bu konuda Aliağa Kent Kitaplığı adı altında altıncı kitabımızı da okuyucularla buluşturduk. Aliağa ansiklopedisi için de çalışmalar yakın bir zamanda tamamlanmış olacak. Antik kentlerimizde yaptığımız akademik çalışmalarda öğendik ki aslında dünyanın en büyük Apollon tapınağı Aliağa’da. Tüm bunları ortaya çıkardığımız zaman Aliağa tarih ve turizm şehri olmaya da aday olacaktır” dedi.

Yaklaşık iki saat süren programda Aliağa Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İbrahim Borazan, tüm şoförler adına Başkan Serkan Acar’a yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür çiçeği takdim etti. Program çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol