23 NİSAN ALİAĞA’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

23 NİSAN ALİAĞA’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

KUTLAMA ETKİNLİKLERİ MİLLİ EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ İLE DEVAM EDECEK

Tüm dünya çocuklarına ilk kez ve sadece Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edilen ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılı tüm yurtta olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de bir dizi törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanında Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören Petrokimya Ortaokulu’nda gerçekleştirilen kutlama programı ile devam etti. Petrokimya Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programa Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilciler, stklar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ALİAĞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERDAL BAYHAN: “BUGÜNLERİ YARINLARA TAŞIMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan yaptı. 23 Nisan’ı büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını belirten Bayhan, şöyle konuştu: “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklara sevgisini ve güvenini göstermektedir. Bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen millet egemenliğine dayanan, demokrasinin ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Eğitimciler olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklara yeni ufuklar kazandırmak, onları geleceğe hazırlamak, bugünleri yarınlara taşımak için bakanlığımızın 2023 vizyonu ışığında çalışmalarımıza devam edeceğiz”

ÖĞRENCİLERE HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ
Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan’ın konuşmasının ardından Petrokimya Ortaokulu öğretmenlerinden Güliz Şentürk Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un mesajını okudu. Okullar arası düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi. Şiir yarışmasında birinci olan Fatih Ortaokulu’ndan Rana Çetin ve kompozisyon yarışmasında birinci olan Gazi Ortaokulu Öğrencisi Irmak Şahan eserlerini okudu.

GÖSTERİ GRUPLARI BEĞENİYLE İZLENDİ
Ukrayna Halk Dansları Topluluğu, Petrokimya İlkokulu Halk Oyunları Topluluğu, Petkim İlkokulu Halk Oyunları Topluluğu, TED Aliağa Koleji Müzik Topluluğu ile Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitimi Merkezi Öğrencilerinin gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı. Program Helvacı Ortaokulu Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi ile son buldu.

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ÖZEL KUTLAMA
‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yılı etkinlikleri Aliağa’da devam edecek. Aliağa Belediyesi, 99. Yıla özel bir program hazırladı. Saat 16.00’da tüm Aliağalıların katılacağı kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Enka Spor Salonu önünden başlayacak olan kortej İstiklal Caddesi ve Hükümet Caddesi güzergâhından Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na varacak. Burada gerçekleştirilecek olan dans gösterilerinin ardından saat 21.00’da Türk Pop Müziğinin sevilen sanatçılarından Bora Duran sahne alacak.

Facebook
Facebook
E-Posta Abone ol