TİYATRO

Aliağa Belediyesi, oyunculuk hayali kuran ve eğitimini almak isteyen 16 yaş üstü vatandaşlar için hazırladığı ‘Ustalarla Oyunculuk Atölyesi’ programını başlattı.

Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) öncülüğünde hazırlanan programa Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden toplam 82 kişi oyunculuk eğitimi için başvuru yaptı.

Katılımcıların hem eğlendiği hem de oyunculuğa ilk adımı attığı program, Aliağa Belediyesi kültür ve sanat danışmanı Volkan Severcan’nın ‘oyunculuğa giriş’ dersi ile başladı. Severcan’ın ardından Türk Tiyatrosu’nun değerli isimlerinden Ziya Kükürt, Can Doğan, Sim Tolga ve Aşkın Tuna katılımcılarla buluştu.  

Katılımcılara konservatuar tadında oyunculuk eğitimlerinin verildiği programa İzmir ilçelerinin yanı sıra; Denizli, Antalya, Diyarbakır, Balıkesir, Afyon, Ankara, Aydın, Manisa ve Kocaeli’nden birçok vatandaş katılım sağladı.

Gün boyu süren eğitimler Aliağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri, ASEV Bale bölümü ve dersliklerinde gerçekleştiriliyor. Sabah 10.00’da başlayan eğitim programı akşam 20.30’da son buluyor.

BİRÇOK KONUDA DERSLER VERİLİYOR

Türkiye’nin ünlü oyuncuları tarafından verilen eğitimlerde oyuncu adaylarına; Oyunculuğa giriş, oyunculuk egzersizleri, yaratıcı drama, vücut dili, rol, makyaj, şarkı sözünden şiire, eleştri teknikleri, uygulamalı müzikal tiyatro, dans, bale, sahne, nefes alma teknikleri, bedenle tanışma, dramaturji, diksiyon, ses teknikleri, sahne disiplini, doğaçlama, role yaklaşım, seslendirme, taklit, şovmenlik, sunuculuk, yönetmenlik gibi tiyatronun önemli unsurları hakkında dersler veriliyor.

PROGRAM 13 EYLÜL PAZAR GÜNÜ SONA ERECEK

Toplamda 60 saat sürecek olan eğitimler 13 Eylül Pazar günü sona erecek. Atölyeyi tamamlayan tüm katılımcılara, eğitmenlerin ıslak imzası ile hazırlanmış bir sertifika verilecek.

E-BÜLTEN
  • Footer Twitter
  • footer instagram
  • Footer youtube
  • footer gmail