GELECEĞİN SİNEMACILARI ALİAĞA’DA YETİŞİYOR

05.07.2018

GELECEĞİN SİNEMACILARI ALİAĞA’DA YETİŞİYOR

ASEV FİLM ANALİZ ATÖLYESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) “Film Analiz Atölyesi” çalışmalarına başlıyor. Film Analiz Atölyesi’ne katılmak isteyen sinema tutkunları 9-13 Temmuz tarihlerinde Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’na başvuruda bulunabilecek. 

Özellikle gençlere sinemayı sevdirmek ve geleceğin sinemacılarına yol göstermek isteyen ASEV, Kısa Film Atölyesi’nin ardından şimdi de Film Analiz Atölyesi için kayıt dönemini başlatıyor. Film Analiz Atölyesi’nde eğitim almak isteyen vatandaşlar 9-13 Temmuz tarihlerinde Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’na müracaat ederek kayıt yaptırabilecek. Eğitimler ise 16 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. 

Film Analizi Atölyesi’nde eğitimler iki ay boyunca haftanın iki günü ASEV dersliklerinde gerçekleştirilecek. Eğitim sürecinde kursiyerlere; temel sinema bilgisi, film çözümleme teknikleri, alt metin görme, simgesel anlatımları fark edip anlamdırma ve film dili terimleri ile görsel dil konuları anlatılacak. 

Ayrıca eğitimler kapsamında haftanın bir günü Türk Sineması’ndan bir günü ise dünya sinemasından filmler seçilecek. Seçilen filmlerin yönetmenlerinin öyküleri anlatılacak, röportajları ve belgeselleri incelenecek. Daha sonra filmin analizi yapılarak filmin kamera arkası görüntüleri izlenecek.

 
E-BÜLTEN
  • Footer face
  • Footer Twitter
  • Footer youtube