ALİAĞA’NIN SPOR HOCASI ERTAN ÇAPLIK’IN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

10.10.2017

ALİAĞA’NIN SPOR HOCASI ERTAN ÇAPLIK’IN ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ

ALİAĞA BELEDİYESİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

Aliağa’nın sevilen isimlerinden biri olan ve Temmuz ayında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat eden vücut geliştirme antrenörü, milli sporcu Ertan Çaplık’ın (48) ismi Aliağa Belediyesi tarafından ölümsüzleştirildi.

Aliağa’nın değerlerine sahip çıkan Aliağa Belediyesi, Aliağalılar tarafından yakından tanınan ve Aliağa’ya ilk spor salonunu açan Ertan Çaplık’ın adını caddeye vererek ölümsüzleştirdi. Aliağa Belediyesi’nin çalışmalarıyla araç trafiğine kapatılan ve çevre düzenlemeleri tamamlanan Eski Sebastian Laguna Caddesi’nin adı Aliağa Belediyesi tarafından ‘Ertan Çaplık Sevgi Yolu’ olarak değiştirildi. 

BABA ERKAN ÇAPLIK, “OĞLUM ALİAĞA’NIN SPOR BABASIYDI”
Baba Erkan Çaplık, oğlunun isminin caddeye verilmesinin kendisini ve ailesini çok duygulandırdığını söyledi. Erkan Çaplık, “Oğlum Aliağa’nın spor babasıydı. Aliağa’da vücut geliştirme sporunun temellerini atan bir isimdi. Bugün Aliağa’da 6 tane spor salonu varsa bunların sahipleri Ertan’ın talebeleridir. Her şeyden önce iyi bir evlat yetiştirdiğim için seviniyorum. Herkese iyiliği dokunan bir insandı. Bizim haberimiz yokken lisede bir öğrenci okuttuğunu öğrendik. Ertan’ın vefatından sonra Aliağa Belediyesi’nin Eski Sebastian Laguna Caddesi’ne ismini vermesi beni çok gururlandırdı. Beni ve ailemi gururlandırarak Ertan’ın ismini ölümsüzleştiren başta Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. 

ERTAN ÇAPLIK KİMDİR?
Ertan Çaplık 27 Nisan 1970 yılında Karabük’te dünyaya geldi. İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca ve Fince biliyordu. 14 yaşında Marmaris’te dayısının kuyumcu dükkanında çalışmaya başladı. Yabancı dile olan eğilimi burada başladı. Dayısının kendisine dambıl almasıyla spora başladı. Karabük’e baba evine dönünce evin bir odasını spor aktivite salonu bir hale getirdi. Askerlik için Eskişehir’e havacı olarak gitti. Askeriyede yapılan İngilizce sınavını başarıyla geçince Belçika’ya uluslararası polis olarak gönderildi. Belçika’da bulunduğu dönem içerisinde dünyaca ünlü Belçikalı sporcu ve aktör olan Jean-Claude Van Damme’ın hocasının salonunda çalıştı. Türkiye’ye döndükten sonra üç buçuk sene belediyenin spor salonunda çalıştı. Vücut geliştirme sporunun yanı sıra Karate, Judo, Tekvando gibi sporlarında antrenörlük belgelerine sahipti. 2000 yılında Aliağa’da henüz spor salonu yokken Atatürk İlkokulu’nun karşısında Power House ismi ile kendi spor salonunu açtı.  2001-2002 yıllarında Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’na katıldı. İki sene üst üste Türkiye 2.si oldu. Milli takıma seçildi. 2001 yılında milli sporcu olarak katıldığı Balkan Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda Balkan 4.sü oldu. Çaplık, 3 Temmuz 2017 yılında geçirdiği ani rahatsızlıkla hayata veda etti.

E-BÜLTEN
  • Footer face
  • Footer Twitter
  • Footer youtube