ALİAĞALI GENÇLER ATA’NIN HUZURUNA ÇIKTI

13.11.2017

ALİAĞALI GENÇLER ATA’NIN HUZURUNA ÇIKTI

Aliağa Belediyesi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79’uncu yıl dönümünde 600 genci Anıtkabir’e götürdü. Anıtkabir ziyaretinde gençlere eşlik eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, anıtkabirde düzenlenen özel törende mozoleye çiçek sundu. 

Aliağa Belediyesi ve Aliağa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin işbirliği ile düzenlenen organizasyonda gençler, gece 11’den itibaren hareket noktası olan Cumhuriyet Meydanı’nı doldurmaya başladı. Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle alanı dolduran 600 genç, gece 12’de 13 Otobüsle ‘Ata’mızın Yolundayız’ sloganıyla yola çıktı. Gençler yola çıkmadan önce ‘Açtığın Yolda, Kurduğun Ülküde, Hiç Durmadan…’ pankartı açarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAŞKAN SERKAN ACAR MOZOLEYE ÇİÇEK BIRAKTI
Ata’nın huzuruna çıkmak için büyük bir heyecan yaşayan kafile sabahın erken saatlerinde Anıtkabir’e ulaştı. Burada Aliağa kafilesini Türk Boyları Konfederasyon Genel Başkanı Durhasan Koca ve Ankara Yörük Türkmen İl Beyi Musa Hançer karşıladı. Anıtkabir’e giriş yapan Başkan Serkan Acar ve beraberindeki gençler ellerindeki Türk Bayrakları ve dev Atatürk posteriyle Ata’nın manevi huzuruna geldi. Gençler burada zaman zaman duygusal anlar yaşarken Başkan Serkan Acar, düzenlenen özel törenle mozoleye çiçek bıraktı. Mozoleye çiçek bırakılmasıyla birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Başkan Serkan Acar ve beraberindeki gençler Anıtkabir’de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

GENÇLER CUMHURİYET MÜZESİNİ GEZDİ
Anıtkabir ziyaretinin ardından Türk siyasi tarihinde önemli bir yeri olan ve bugün Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet veren İkinci Türkiye Büyük Millet Meclisi binası gezildi. Başkan Serkan Acar, müze içerisinde bulunan Genel Kurul Toplantı Salonu ve diğer bölümleri ilgiyle inceledi.

GENÇLERDEN TEŞEKKÜR
Ziyaret süresince gençlerin sabah, öğle ve akşam yemekleri Aliağa Belediyesi tarafından karşılandı.  
Günübirlik yapılan ziyarette gece yarısı Aliağa’ya dönen gençler, 10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftasında Anıtkabir ziyareti düzenleyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etti.

  
E-BÜLTEN
  • Footer face
  • Footer Twitter
  • Footer youtube