ALİAĞA’DA LİSELER ARASI KROS KOŞUSU DÜZENLENDİ

16.05.2018

ALİAĞA’DA LİSELER ARASI KROS KOŞUSU DÜZENLENDİ

İzmir’in Aliağa ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında liseler arası uzun mesafe kros koşusu düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğinde organize edilen koşuya 6 okuldan 50 öğrenci katıldı.

Sahil Bandında gerçekleştirilen koşuda; genç erkekler 1500 metrede Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Uğur Kırdı birinci, Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nden Güçlü Kurt ikinci, Aliağa Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Eray Ceylan üçüncü oldu. Genç kızlar 1200 metrede ise Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi’nden Beritan İmre birinci, Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Afra Nur Karakobak ikinci, Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi’nden İlayda Yıldız üçüncü oldu.

Takım sıralamasına göre Genç Erkeklerde birinciliği Alp Oğuz Anadolu Lisesi, ikinciliği Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alırken; Genç Kızlarda ise birinciliği Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinciliği Alp Oğuz Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aldı. 

Gençlik koşusu yarışlarında dereceye giren okul ve öğrencilere ödülleri 18 Mayıs’ta Enka Spor salonunda düzenlenecek törende verilecek.

E-BÜLTEN
  • Footer face
  • Footer Twitter
  • Footer youtube