ALİAĞA BEŞ YILDIZLI İFTARA HAZIRLANIYOR

16.05.2018
ALİAĞA BEŞ YILDIZLI İFTARA HAZIRLANIYOR

Aliağa Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği beş yıldızlı iftar sofralarına bu yıl da devam ediyor.

Aliağa Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan’ın toplu iftar geleneğini yaşatmak amacı ile vatandaşlara her gün sıcak yemek hizmeti verecek. Vatandaşlar Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda kurulan sofralarda toplu iftar geleneğinin keyfini açık havada yaşayacak. 

İftar yemeği beş yıldızlı otellerin restoranlarını aratmayacak şekilde dizayn edilen masalarda sunulacak. Bin 500 kişi için hazırlanan iftar yemeği plastik tabldot tepsilerde değil, porselen tabaklarda garsonlar tarafından servis edilecek. Üç ayrı noktadan yapılacak yemek servisi sayesinde vatandaşlar uzun süre beklemek zorunda kalmayacak.

Aliağalılar, iftara dakikalar kala kendileri için özenle hazırlanmış masalarda yerlerini alabilecek.  Vatandaşlar, iftarlarını Ramazan Ayı’nın manevi atmosferine uygun bir ortamda yapacak. İftar öncesinde Aliağa İlçe Müftülüğünün görevlendireceği İmam-Hatipler, Aliağalılar için dini sohbetler gerçekleştirecek.

Ramazanın ilk iftar menüsünde; mercimek çorba, taskebabı, pirinç pilavı, salata ve Kemalpaşa tatlısı bulunuyor. Vatandaşlar, hijyenik ortamda hazırlanan yemekleri ney müziği eşliğinde afiyetle yiyecek.
E-BÜLTEN
  • Footer face
  • Footer Twitter
  • Footer youtube