ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ORMAN TEMİZLİĞİ

05.10.2017

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ORMAN TEMİZLİĞİ

Aliağa Belediyesi, ilçenin akciğeri konumunda olan ormanlık alanlarda temizlik çalışması yaptı. Ormana dökülen kaçak molozlar, vatandaşların bıraktığı çöpler, şişeler ve atıklar Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince toplandı.

Temizlik İşleri Müdürlüğünce oluşturulan 15 kişilik ekip sabah saatlerinden itibaren Güzelhisar, Samurlu ve Şahin Tepesi mevkiinde çalışmalarına başladı. Hummalı bir şekilde sürdürülen çalışmalar kapsamında orman yangınlarının önüne geçmek amacıyla özellikle gelişigüzel atılmış cam kırıkları ve şişeler titizlikle toplandı. Ekiplerce toplanan çöpler, poşetlere doldurularak toplama alanına götürüldü. Temizlik çalışmaları esnasında ormana kaçak olarak dökülen molozlar Fen İşleri Müdürlüğü’nün araçları ile taşındı. Titiz çalışmalar sonunda çöp yuvasını andıran ormanlık alanlar pırıl pırıl bir hale getirildi.

Çevre kirliliğine yönelik çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürdüklerini belirten Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner Şirin, “İlçemizin akciğeri konumunda olan ormanlarımızı pırıl pırıl bir hale getirdik. Doğamızı, ormanlarımızı temiz tutmak vatandaşlık görevidir. Bu doğrultuda Aliağa Belediyesi olarak orman temizliği çalışmalarını yıl içerisinde belirli periyotlar ile gerçekleştiriyoruz. Ormanlık alanda piknik yapan vatandaşlarımızı özellikle yangına sebebiyet verebilecek davranışlardan uzak durmalarını rica ediyorum. Bu ormanlar hepimizin. Geleceğimizin teminatı olan çocuklara temiz bir çevre bırakmak için çalışmalıyız” dedi.

E-BÜLTEN
  • Footer face
  • Footer Twitter
  • Footer youtube