ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN HELVACI MAHALLESİ’NE ÇOCUK OYUN ODASI

13.11.2017

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN HELVACI MAHALLESİ’NE ÇOCUK OYUN ODASI

Aliağa Belediyesi tarafından Helvacı Mahallesi’ne kazandırılan ‘3-6 Yaş Arası Çocuk Oyun Odası’ hizmete girdi. 

Aliağa Belediyesi, ilçe merkezinde olduğu gibi dış mahallelerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Helvacı Mahallesi çalışma programı kapsamında; 3-6 yaş arasındaki çocukların gelişimleri ve sosyalleşmeleri açısından son derece önemli olan çocuk oyun odasının tüm fiziki alt yapısı Aliağa Belediyesi’nce tamamlanarak hizmete açıldı. 160 metre kare kullanım alanı olan oyun odasının fiziki alt yapısı Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce, park alanı ve yeşillendirme çalışmaları ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapıldı.

Aliağa Belediyesi ile Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nin işbirliğinde hizmete giren çocuk oyun odası prefabrik olarak tasarlandı. İki sınıftan oluşan, sabah ve öğlenci gruplarının yer aldığı 45 öğrenci kapasiteli çocuk oyun odasında Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirilen iki okul öncesi öğretmeni görev yapıyor. 

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) da desteklediği çocuk oyun odası projesinde verilen eğitici aktivitelerle çocukların birinci sınıfa daha nitelikli hazırlanması hedefleniyor.

 
E-BÜLTEN
  • Footer face
  • Footer Twitter
  • Footer youtube