ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN AĞAÇLARA KIŞ BAKIMI

03.10.2018

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN AĞAÇLARA KIŞ BAKIMI

AĞAÇLAR SAĞLIK İÇİN BUDANIYOR

Aliağa Belediyesi, kent genelinde sürdürdüğü ağaç dikim faaliyetlerinin yanı sıra mevcut ağaçların bakım ve budama çalışmalarını da hummalı bir şekilde sürdürüyor.

Aliağa Belediyesi, park ve yeşil alanlarda mevsim şartlarına uygun olarak periyodik bakım ve budama çalışmalarına devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce sürdürülen çalışmalar ilçe genelindeki yeşil alanlar, orta ve yan refüjler ile ilçede bulunan eğitim kurumlarının bahçelerinde de periyodik olarak devam ediyor. 

Ağaçların kış döneminde hava koşullarından olumsuz etkilenmemesi için kent genelindeki ağaçlara bakım çalışması yaptıklarını belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Harun Selim Tosun, ağaçların daha sağlıklı büyümesi ve daha uzun ömürlü olması için doğru budamanın önemine dikkat çekti. 

Yeşili ve kentsel estetiği korumak adına çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Tosun, “Bir yandan çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alanı arttırma çalışmalarımız devam ederken bir yanda da palmiye ve birçok ağaç türünün kurumuş ya da zarar görmüş dalları ekiplerimizce budanıyor. Gerçekleştirilen budama çalışmaları sayesinde ağaçların gelişimleri kuvvetleniyor. Çiçeklenme miktarı artıyor. Ağaçların cinsine göre yapılan budama çalışmaları sayesinde kent görünümü daha estetik bir hal alıyor” dedi.

E-BÜLTEN
  • Footer face
  • Footer Twitter
  • Footer youtube